10 دلیل برای اینکه وعده ناهار را حذف کنید

به گزارش همه جا طنز و خنده، کسی که در وعده ناهار غذای سنگین مصرف کند، شب تا دیروقت قادر به صرف شام نیست و صرف دیرهنگام شام منجر به بیخوابی شبانه، امتلا و عوارض جسمی متعدد می شود؛ در این مطلب به 10 مزیت و سود ترک ناهار اشاره شده که ما را مجاب به ترک تدریجی وعده ناهار می کند.

10 دلیل برای اینکه وعده ناهار را حذف کنید

به گزارش گروه اجتماعی همه جا طنز و خنده، در باور طب سنتی، در طول روز خورشید مواد را از عمق بدن به سطح می آورد، به همین دلیل هضم در طول روز ضعیف است، این باعث توقف بیش از حد غذا در لوله گوارشی و افزایش شانس فساد آن می شود که این امر مادر تمام بیماری ها محسوب می شود.

به همین دلیل بر اساس آموزه های طب سنتی، ایده آل این است که وعده غذا فقط صبح و شام باشد، اما اگر نشد لااقل وعده ناهار باید غذایی سبک صرف شود مثل نان سبوس کامل، آبمیوه طبیعی، کباب پرندگان سفیدگوشت و زرده تخم مرغ عسلی و از مصرف غذا های سنگین مثل برنج، کباب گوشت قرمز، ماهی و سیب زمینی در وعده ناهار اجتناب شود.

کسی که در وعده ناهار، غذای سنگین مصرف کند، شب تا دیروقت قادر به صرف شام نیست و صرف دیرهنگام شام منجر به بیخوابی شبانه، امتلا و عوارض متعدد جسمی می شود؛ دیر خوابیدن منجر به خستگی صبحگاهی و صرف دیرهنگام شام منجر به بی اشت هایی به صبحانه می شود و همه این مسائل از مصرف غذای سنگین در وعده ناهار شروع می شود!

اما در ادامه به 10 مزیت و سود ترک ناهار اشاره شده که ما را مجاب به ترک تدریجی وعده ناهار از رژیم غذایی روزانه می کند:

1. فزایش قدرت سیستم ایمنی بدن

2. پیشگیری و درمان چاقی

3. پیشگیری و درمان چربی خون

4. پیشگیری و درمان قند خون و دیابت

5. پیشگیری و درمان کبد چرب

6. پیشگیری از ضعف حافظه و درمان ضعف حافظه

7. پیشگیری از غلبه دم و درمان کمکی در مهار غلبه دم

8. پیشگیری از فشار زیاد به معده و درمان کمکی برای پاک سازی معده

9. پیشگیری از ابتلاء به بیماری های مختلف قلبی مانند انسدادها، ضعف عضلات و درمان کمکی آن

10. افزایش ضریب کارایی و قدرت پردازش مغز

بنابراین ترک تدریجی ناهار موجب تقویت کلی بدن، ایجاد نشاط، جوانی، طول عمر و ... می شود؛ همچنین لازم به یادآوری است بر اساس مبانی طب سنتی و طب اسلامی، وعده غذایی شام تحت هیچ شرایط نباید حذف شود البته شام باید در ابتدای شب صرف شود و جدداً باید از خوردن شام در ساعات پایانی شب پرهیز داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "10 دلیل برای اینکه وعده ناهار را حذف کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 دلیل برای اینکه وعده ناهار را حذف کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید