حل مسائل کشور با استفاده از توانایی علمی مراکز پژوهشی داخلی

به گزارش همه جا طنز و خنده، رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت: برای پیدا کردن راهکار مسائل کشور اولویت ما استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و حوزوی است.

حل مسائل کشور با استفاده از توانایی علمی مراکز پژوهشی داخلی

به گزارش گروه سیاسی همه جا طنز و خنده، علیرضا زاکانی عصر چهارشنبه در بازدید از حاشیه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به توانمندی های انقلاب اسلامی و ظرفیت هایی که به برکت جمهوری اسلامی به وجود آمده است گفت: یکی از مظلومیت های انقلاب اسلامی این است که نتایج و توانمندی های انقلاب به خوبی معرفی نشده است.

وی اضافه کرد: این پژوهشگاه و از این نوع مجموعه ها که بعد از انقلاب تأسیس شده است می تواند کمک های مؤثری به تعمیق حاکمیت نظام و جامعه سازی کند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به 14 رویکرد اصلی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در دوره جدید گفت: اولین و مهمترین رویکرد ما این است که در قانونگذاری مطابق با قانون اساسی نظرات عاملان دینی مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: ترویج نقش مؤثرتر اندیشه دینی در قانونگذاری نیازمند کار های بسکمک است.

زاکانی برون سپاری و استفاده از ظرفیت مجموعه های پژوهشی را از دیگر برنامه های مرکز پژوهش ها برشمرد و اضافه کرد: برای گام بعدی در حال شناسایی همه مؤسسات، پژوهشگاه ها مدارس علمیه و دانشگاه هایی هستیم که این قابلیت را دارند تا دانش را در خدمت حکومت داری بیاورند.

وی اضافه کرد: مهمترین مطالبه و انتظار ما از مجموعه های پژوهشی همراهی و همکاری در ایده پردازی و تصمیم سازی با مرکز پژوهش های مجلس است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی حرکت بر اساس نظام مسائل کشور یکی دیگر از رویکرد های مرکز پژوهش ها اظهار داشت و اضافه کرد: برای پیدا کردن راه حل مسائل کشور اولویت ما استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و حوزوی است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس رویکرد جدید تهیه و ارائه دستور کار کمیسیون ها و همچنین صحن علنی بر عهده مرکز پژوهش هاست گفت: برنامه ریزی مدون برای صحن علنی و ارائه بسته پیشنهادی برای 15 کمیسیون از نتایج این رویکرد است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حل مسائل کشور با استفاده از توانایی علمی مراکز پژوهشی داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مسائل کشور با استفاده از توانایی علمی مراکز پژوهشی داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید