تلاش دولت هند برای اسکان 400 هزار غیربومی در کشمیر

به گزارش همه جا طنز و خنده، با گذشت 11 ماه از لغو خودمختاری یک طرفه کشمیر توسط هند تعداد مسلمانان کشمیری که طی این مدت به دست هندی ها کشته شدند به 192 نفر رسید.

تلاش دولت هند برای اسکان 400 هزار غیربومی در کشمیر

به گزارش دفتر منطقه ای همه جا طنز و خنده به نقل از کشمیر مدیا سرویس، دولت مودی قصد دارد مجوز کار و اسکان در کشمیر را برای 400 هزار غیر بومی دیگر صادر کند.

تصمیم جدید دولت هند که با واکنش های بسیار تند مسلمانان کشمیر همراه شده است موج جدیدی از خشونت ها را در این منطقه رقم زده است.

از سوی دیگر هند به منظور عادی تر کردن شرایط در کشمیر به نفع افکار خود، تصمیم دارد برای 6 هزار سرباز هند نیز گواهینامه رانندگی در کشمیر صادر کند.

مسلمانان کشمیری که امروز یازدهمین ماه لغو خودمختاری کشمیری را به سوگ نشسته اند و به سیاست های دولت هند اعتراض دارند در شهرهای مختلف این منطقه تظاهرات برپا کرده و با سردادن شعارهایی به سیاست های دولت مودی اعتراض کردند.

طبق گزارش ها طی 11 ماه اخیر هند 192 جوان مسلمان کشمیری را کشته و 1326 نفر دیگر را با گلوله مورد اصابت قرار داده است.

در این مدت 935 خانه متعلق به مردم کشمیر توسط نظامیان هندی ویران شده است و دولت هند بدون توجه به حقوق مسلمانان کشمیری نابودی این منازل را در راستای مبارزه با گروه های آزادی خواه عنوان کرده است.

همچنین طی این مدت بسیاری از بزرگان آزادیخواه هندی و حتی چهره های سیاسی که سابقا با دولت هند ارتباط داشته اند مانند محبوبه مفتی بازداشت شده یا در حبس خانگی به سر می برند با این حال جریان اعتراضات علیه هند همچنان ادامه دارد.

سرویس اینترنت پر سرعت در کشمیر همچنان قطع شده و طی ماه های اخیر با افزایش فشارهای جهانی هند سرویس اینترنت کم سرعتی که امکان استفاده از آن برای همه فراهم نیست را در کشمیر راه اندازی کرده است.

گسترش کرونا در کشمیر یکی دیگر از مسائل نگران کننده است که در سایه بی توجهی دولت هند و بسته شدن مسیرهای ورود و خروج به کشمیر امداد رسانی به بیماران نیز با مسائل جدی روبرو است.

هند طی 3 دهه اخیر بیش از 100 هزار نفر از مردم مسلمان کشمیر را کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تلاش دولت هند برای اسکان 400 هزار غیربومی در کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش دولت هند برای اسکان 400 هزار غیربومی در کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید