کدام دارو ها از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شدند؟

به گزارش همه جا طنز و خنده، غلامحسین مهرعلیان اظهار کرد: شیب افزایش قیمت اقلامی که از لیست دریافت ارز دولتی خارج شده اند، کاملاً ملایم و در طول چندین ماه صورت خواهد گرفت تا شوک به بازار وارد نشود.

کدام دارو ها از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شدند؟

به گزارش ایسنا، وی اضافه نمود: با تمرکز بر توانمندی های داخلی، مصارف ارزی ما در سال گذشته 20 درصد کاهش داشت؛ به طوری که در سال 98 حدود 400 میلیون دلار نسبت به سال 97 صرفه جویی ارزی داشتیم.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اضافه نمود: در امسال هم سیاست ما تکیه بر توان داخلی خواهد بود و کوشش می کنیم ارز تخصیص یافته به تولیدات داخلی برسد و اگر دارویی مشابه داخلی نداشت یا تولیدکننده داخلی جوابگوی تقاضا نبود، از واردات استفاده می کنیم.

مهرعلیان گفت: در سال گذشته 60 درصد از ارز مصرفی ما به تأمین مواد اولیه و حد واسط دارویی اختصاص یافت و کمتر از 40 درصد آن را صرف واردات داروی نهایی شد.

بنا بر گزارش وبدا، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اعلام نمود: به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا، کشور با محدودیت های ارزی روبرو است و کوشش می کنیم تا منابع ارزی را طوری مدیریت کنیم که بیماران بیشترین برخورداری را داشته باشند. حذف بعضی اقلام جدید از فهرست دریافت ارز دولتی بر این اساس بوده و بیشتر شامل مکمل ها یا مواد جانبی و یا دارو های OTC (بدون نسخه) می گردد که افزایش قیمت آن ها فشار اقتصادی به بیماران وارد نمی کند.

منبع: فرارو

به "کدام دارو ها از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام دارو ها از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید