پرونده سفرهای نوروزی قزوین با تردد 7 میلیون خودرو بسته شد

به گزارش همه جا طنز و خنده، پرونده سفرهای نوروز 99 با تردد بیش از 7 میلیون دستگاه خودرو در راه های ارتباطی استان قزوین بسته شد.

پرونده سفرهای نوروزی قزوین با تردد 7 میلیون خودرو بسته شد

به گزارش همه جا طنز و خنده آنلاین به نقل از ایرنا، جواد حق لطفی، رئیس کمیته خدمات حمل و نقل ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان قزوین گفت: از 25 اسفندماه سال گذشته تا سرانجام 16 فروردین ماه سال جاری 7 میلیون و 184 هزار و 883 دستگاه خودرو از راه های ارتباطی این استان تردد کردند که این میزان تردد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش 68 درصدی روبرو بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین افزود: سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا و تاکید ستاد ملی مقابله با این بیماری و اجتناب مردم از سفرهای جاده ای، آمار سفرهای نوروزی را سال جاری به طور قابل توجهی کاهش داده تا جایی که بسیاری از جاده های اصلی و فرعی، به خصوص آزادراه های استان برای نخستین مرتبه روزهای خلوتی را تجربه کردند.

به گفته وی طی این مدت همچنین ناوگان جاده ای حمل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نیز با جا به جایی 73 هزار و 895 مسافر در مقایسه با 104 هزار و 332 مسافر جابه جا شده در نوروز سال گذشته با کاهش 29 درصدی روبرو شد.

حق لطفی با اشاره به اجرای طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی که از هشتم فروردین 99، به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا شروع شد، اظهار کرد: در قالب این طرح برای هر یک از بخش های کشور مسئولیتی تعیین شد و مبادی ورودی و خروجی استان نیز برای جلوگیری از ورود پلاک های غیربومی و مسافران به داخل استان، با هماهنگی پلیس راه مسدود شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین اضافه نمود: با اجرای این طرح که تا اواخر ماه جاری نیز ادامه خواهد داشت، آمار تردد خودروها در سطح جاده های استان نیز بیش از پیش کاهش پیدا خواهد نمود.

حق لطفی اعلام کرد: البته برای قطع کامل زنجیره انتقال ویروس کرونا این کاهش تردد کافی نبوده و باید سفرها و رفت و آمدهای غیرضروری به صفر برسد.

منبع: همشهری آنلاین

به "پرونده سفرهای نوروزی قزوین با تردد 7 میلیون خودرو بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده سفرهای نوروزی قزوین با تردد 7 میلیون خودرو بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید