انتقاد بیل گیتس از شبکه های اجتماعی

به گزارش همه جا طنز و خنده، همزمان با تصمیم بعضی کشورها به بازگشایی اقتصاد بدون دامن زدن به شیوع بیشتر ویروس کرونا، بیل گیتس از شبکه های اجتماعی به دلیل دامن زدن به پخش اخبار نادرست انتقاد کرد و گفت برای بازگشت به شرایط عادی همه باید ماسک بزنند.

انتقاد بیل گیتس از شبکه های اجتماعی

هم بنیانگذار مایکروسافت در مصاحبه ای با Fast Company یکی از دلایل عقب افتادن آمریکا در مبارزه با ویروس کرونا را به تئوری توطئه ربط داد و گفت همین مساله باعث شده تا مردم آمریکا نسبت به کشورهای دیگر ماسک زدن را چندان جدی نگیرند.

از زمان شیوع ویروس کرونا انواع تئوری های توطئه پیرامون آن شکل گرفته و انواع اطلاعات نادرست به وسیله شبکه های اجتماعی مثل توییتر و فیسبوک بین مردم پخش شده است. حتی گیتس هم از تئوری های توطئه در امان نماند و بعضی او را به ساخت ویروس کرونا و کنترل مردم آمریکا با استفاده از تراشه به بهانه تزریق واکسن متهم کردند.

گیتس در همین رابطه گفت: آیا شبکه های اجتماعی نباید در این مواقع یاری بیشتری بنمایند؟ متاسفانه ابزارهای دیجیتال یکی از عوامل اصلی دامن زدن به مطالب دیوانه وار هستند.

گیتس پیشنهاداتی برای بازگشتن جهان به شرایط عادی کرد که از جمله آن ها می توان به افزایش آزمایشات و روش های درمان کووید-19 و البته ساخت واکسن اشاره نمود. گیتس می گوید او و تیمش در بنیاد بیل و ملیندا گیتس تمام توجهشان را معطوف ساخت واکسن نموده اند.

گیتس اضافه نمود ساده ترین روش برای اینکه کسب و کارها و اجتماعات دوباره بتوانند به حالت عادی برگردند این است که همه ماسک بزنند: درک کردن کسانی که ماسک نمی زنند برایم سخت است. واقعاً آنقدر مشکل نیست و گران هم تمام نمی گردد. با این حال بعضی از مردم حس می نمایند ماسک نشانه ای از سلب آزادی است و با استفاده نکردن از آن بقیه را به خطر می اندازند.

گیتس اضافه نمود عادت کردن مردم به ماسک زدن به آن ها خصوصاً در فصل پاییز که گفته می گردد شیوع ویروس کرونا دوباره اوج خواهد گرفت، یاری فراوانی می نماید. به عقیده او با اقدامات ساده ای مثل تشویق مردم به ماسک زدن که احتیاج به توصیه متخصصان ندارد، می توان هر چه زودتر به شرایط عادی بازگشت و بهترین روش برای تشویق مردم به این کار جلوگیری از نشر اطلاعات غلط در شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک است.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "انتقاد بیل گیتس از شبکه های اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد بیل گیتس از شبکه های اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید