آمریکا حمایت خود از تایوان را افزایش می دهد

به گزارش همه جا طنز و خنده، واشنگتن با به چالش کشیدن حق حاکمیت چین، پشتیبانی خود از تایوان را افزایش خواهد داد.

آمریکا حمایت خود از تایوان را افزایش می دهد

به گزارش به نقل از خبرگزاری رویترز، با افزایش تنش ها میان چین و آمریکا، اکنون واشنگتن در تازه ترین اقدام اعلام نموده است که میخواهد مذاکرات جدیدی با تایوان را شروع کند.

به همین دلیل آمریکا بعضی تضمین های امنیتی با تایپه را از حالت محرمانه و سری خارج نموده است و می گوید: مذاکرات جدید مالی با تایوان را در راستای تحکیم روابط واشنگتن-تایپه و در تقابل با چین شروع نموده است.

به گفته دولت واشنگتن شش تضمین از زمان ریاست جمهوری رونالد ریگان رئیس جمهور اسبق آمریکا نیز از حالت محرمانه خارج شده است.

از جمله موارد سری تضمین شده در سال 1982 (که دیگر محرمانه تلقی نمی شوند) این است که آمریکا هیچ تاریخ مشخصی را برای توقف فروش سلاح به تایوان اعلام نمی کند و لزومی هم نمی بیند که برای فروش تسلیحات به تایوان با چین مشورت کند. همچنین آمریکا مدعی است که هیچ روابط دیپلماتیکی با تایوان (که یکی از مناطق تابعه چین است) ندارد، اما طبق قوانین خودشان الزام به تامین احتیاج های تسلیحاتی تایوان دارد!

این در حالی است که بار ها دولت پکن نسبت به نقض اصل چین واحد از سوی آمریکا و متحدانش هشدار داده است، اما دولت فعلی واشنگتن در راستای پیشبرد راهبرد چرخش به ایندوپاسیفیک در کوشش برای مهار قدرت یابی پکن است و به جریان های جدایی طلب مناطق تابعه چین نظیر هنگ کنگ، تایوان و تبت دامن می زند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آمریکا حمایت خود از تایوان را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا حمایت خود از تایوان را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید