پسر جنجالی بایدن بالاخره روی صحنه آمد

به گزارش همه جا طنز و خنده، خبرنگاران : هانتر بایدن پسر 50 ساله جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا که در این مدت برای او دردسرهای زیادی به وجود آورده بود، بعد از مدت ها غیبت بالاخره برای جشن پیروزی پدرش به صحنه آمد.

پسر جنجالی بایدن بالاخره روی صحنه آمد

به گزارش همه جا طنز و خنده به نقل از جماران، رئیس جمهور منتخب آمریکا و پس از آن که با کسب 20 رای الکترال در ایالت پنسیلوانیا به حدنصاب لازم برای پیروزی در انتخابات رسید، در نخستین سخنرانی خود خواهان آشتی ملی و وحدت به جای نفاق شد.

پس از ایراد سخنرانی، خانواده بایدن برای تبریک به وی روی صحنه آمدند.

در این میان آنچه بیشتر به چشم آمد، حضور هانتر پس از مدت ها غیبت بود.

او به همراه همسر 34 ساله اش ملیسا که اهل آفریقای جنوبی است و نوزاد هفت ماهه اش برای تبریک به پدرش جو بایدن روی صحنه آمد.

هانتر و ملیسا در ماه مه سال 2019، شش روز پس از اولین ملاقاتشان با هم ازدواج کردند.

هانتر برای پدرش دردسرهای بسیاری داشت. سال گذشته برای اولین بار مساله ارتباط وی با کشورهای خارجی و سوءاستفاده جو بایدن از مقامش به عنوان معاون اول اوباما برای کسب منافع مادی در تماس تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین افشا شد.

ماجرا از این قرار بود که چندی پیش و در جریان تبلیغات انتخاباتی جو بایدن، گزارشی از یک روزنامه نگار تحقیقی به نام متیو تیرمند در فاکس نیوز منتشر شد که از دستیابی وی به 26 هزار ایمیل در ارتباط با رسوایی شریک کاری بایدن یعنی بیوان کنی که هم اکنون در زندان است، خبر می داد. تیرمند در این گزارش شرح داده که کنی از آنجایی که حس می نموده هانتر بایدن به او خیانت نموده، پسورد جیمیل خود را برای انتقام دریافت در اختیار او قرار داده است.

این اسناد نشان می دهد برخلاف ادعای جو بایدن که می گوید هیچ اطلاعی از کسب و کار پسرش نداشته، او به خوبی از سود های کلانی که هانتر در چین، اوکراین، قراقستان و جا های دیگر به جیب می زده، خبر داشته است.

نیویورک پست در گزارشی در این باره به کتابی تحت عنوان امپراتوری های مخفی در سال 2018 میلادی اشاره نمود و نوشت: این کتاب برای نخستین بار از وجود شواهدی دال بر وجود فساد خانوادگی در خانواده بایدن پرده برداشته بود. در این کتاب گفته شده بود کمپانی های چینی و اوکراینی نه برای تخصص اعضای خانواده بایدن که برای دسترسی شان به معاون اول رئیس جمهور به پسرش پول می دادند.

یکی از دستیاران بایدن در همان سال در واکنش به کتاب گفته بود ما به آنچه ریشه های سیاسی دارد پاسخ نمی دهیم. جو بایدن خود بار ها گفته هرگز درباره کار با پسرانش یا با برادرش یا هر عضو دیگری از خانواده اش حرف نمی زند.

نیویورک پست مدعی شده اسناد جدید نشان می دهد جو باید مستقیما با شریک چینی پسرش جاناتان لی در لابی هتلی در چین در سال 2013 ملاقات داشته است. در این سفر به هانتر بایدن اجازه داده بودند به همراه معاون اول رئیس جمهور با پرواز هواپیمای شماره دوی دولت که به معاونت تعلق دارد به پکن سفر کند.

گویا این تنها ملاقاتی نبوده که جو بایدن با شرکای تجاری اعضای خانواده اش داشته است. بر اساس گزارش نیویورک پست، ایمیل های هانتر بایدن نشان می دهد در آوریل 2015 جو بایدن با مقامات عالی رتبه یک کمپانی انرژی اوکراینی به نام بوریسما ملاقات داشته است. هانتر بعد از این ملاقات عضو هیات مدیره این کمپانی شده است. اخیرا نیز تصاویری از جو بایدن در ملاقات با یکی از شرکای تجاری قزاقستانی هانتر نیز منتشر شده است.

بر اساس این گزارش ها هانتر دست کم سالی 1 میلیون دلار از شرکت بوریسما در آمد داشته است. در ایمیلی که در آوریل 2015 میلادی از سوی یکی از مشاوران بوریسما یعنی ودیم پوژانسکی به هانتر بایدن رسیده، او از هانتر بابت ترتیب دادن یک ملاقات با پدرش جو بایدن در واشنگتن تشکر نموده است.

نیویورک پست اسنادی دال بر اینکه آیا این ملاقات بعدا صورت گرفته یا نه ارائه ننموده، اما پولیتیکو در بیانیه ای از قول کارزار انتخاباتی بایدن نوشته آنها اذعان نموده اند که چنین ملاقات های غیر رسمی ممکن است بین مشاور بوریسما با بایدن اتفاق افتاده باشد که در برنامه ملاقات های رسمی او به آن اشاره ای نشده چرا که این ملاقات ها اغلب بسیار سری و مقطعی اتفاق می افتند.

کارزار بایدن اسناد منتشر شده را اطلاعات غلط روسیه خوانده است.

سخنرانی پیروزی بایدن

جو بایدن در سخنرانی پس از پیروزی اش که در شهر محل اقامت خود، ویلمینگتون در ایالت دلاور سخن می گفت تاکید نمود: اکنون زمان التیام است.

سخنرانی پیروزی بایدن در حالی انجام شد که دونالد ترامپ شکست خود در انتخابات را نپذیرفته و به رسم معمول برای تبریک به بایدن تلفن نزده است.

ترامپ که روز شنبه و هنگام معین شدن نتیجه انتخابات و پیروزی بایدن در خارج از پایتخت مشغول بازی گلف بود، نخستین رئیس جمهور کشورش خواهد بود که از دهه 90 میلادی تا به امروز تنها یک دوره بر سر کار مانده است.

بعد از جورج بوش پدر که مغلوب بیل کلینتون شد، همه روسای جمهوری آمریکا تا امروز 8 سال در کاخ سفید مانده بودند.

مکان: دلاور، آمریکا

منبع: اقتصادنیوز

به "پسر جنجالی بایدن بالاخره روی صحنه آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسر جنجالی بایدن بالاخره روی صحنه آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید