واکنش کتائب سیدالشهداء به مامور شدن زرفی برای تشکیل کابینه عراق

به گزارش همه جا طنز و خنده به نقل از النهرین، فالح الخزعلی نماینده وابسته به فراکسیون کتائب سیدالشهداء در مجلس عراق با مامور شدن عدنان الزرفی برای تشکیل کابینه به مخالفت برخاست.

واکنش کتائب سیدالشهداء به مامور شدن زرفی برای تشکیل کابینه عراق

وی بیان کرد: خواسته های تظاهرات کنندگان و مرجعیت دینی و گروههای سیاسی با نخست وزیر مکلف سازگار نیست.

این در حالی است که قبلاً هم ائتلاف فتح امروز سه شنبه با صدور بیانیه ای به اقدام برهم صالح رئیس جمهوری عراق در مکلف کردن عدنان الزرفی برای تشکیل کابینه خارج از فرایند قانون اساسی واکنش نشان داده بود.

در این بیانیه آمده است: ما مخالف اقدام غیرقانونی که رئیس جمهوری در مکلف کردن نامزدی خارج از فرایند قانون اساسی که بر ضرورت مکلف کردن نامزد فراکسیون عظیم مجلسی تاکید دارد، هستیم.

ائتلاف فتح بیان نموده بود: هم قانون اساسی زیرپاگذاشته شده است و هم به توافق میان گروههای سیاسی عمل نشده است. رئیس جمهور عراق مسئول تبعات این اقدامات تحریک آمیز است و ما برای مقابله با این اقدام ضد قانون اساسی هر اقدامات لازم را به عمل خواهیم آورد.

همچنین حسن سالم نماینده وابسته به فراکسیون صادقون در مجلس عراق ضمن ابراز ناخرسندی مامور شدن عدنان الزرفی برای تشکیل کابینه از سوی برهم صالح، افزوده بود: رئیس جمهور قانون اساسی عراق را نقض نموده است. وی نامزد ائتلاف عظیم را نادیده گرفته و فردی دو تابعیتی و جنجالی را مامور تشکیل کابینه نموده است. مامور شدن الزرفی با خواسته های تظاهرات کنندگان و مرجعیت دینی در تضاد است.

وی تاکید نموده بود: ائتلاف فتح، حکمت، قانون و بعضی از گروههای سیاسی مخالف نخست وزیری عدنان الزرفی هستند.

لازم به ذکر است که برهم صالح رئیس جمهور عراق، امروز عدنان الزرفی را مامور تشکیل کابینه عراق کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکنش کتائب سیدالشهداء به مامور شدن زرفی برای تشکیل کابینه عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کتائب سیدالشهداء به مامور شدن زرفی برای تشکیل کابینه عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید