مصونیت از کرونا فقط شش ماه طول می کشد

به گزارش همه جا طنز و خنده، مطالعه ای که گروهی از دانشمندان در دانشگاه آمستردام هلند انجام داده اند، نشان می دهد که به طور معمول مصونیت انسان از کووید 19 تنها شش ماه طول می کشد و ویروس کرونا بعد از آن می تواند از مجاری مختلف وارد بدن انسان گردد.

مصونیت از کرونا فقط شش ماه طول می کشد

به گزارش یورو نیوز، در این مطالعه 10 مرد بالای 35 سال مبتلا به 4 نوع ویروس فصلی کرونا مورد آنالیز قرار گرفتند تا میزان پادتن فراوری شده در بدن آن ها معین گردد. آزمایش روی این مردان در سنین 27 تا 40 سالگی و در فواصل سه یا شش ماه صورت گرفته است.

محققان با این مطالعه دریافتند که مدت ایمنی بدن افراد در برابر ویروس کرونا به شکل نگران نماینده ای کاهش می یابد و مشاهده کردند که موارد ابتلا تا 12 ماه بعد از ابتلای اولیه، شایع است و از ماه ششم به بعد سطح پادتن موجود در بدن بیمار به طرز چشمگیری کم می گردد.

آن ها با تأکید بر این که چهار نمونه ویروس کرونای انسانی آزمایش شده از نظر بیولوژیکی با هم متفاوتند و به غیر از ایجاد سرماخوردگی، هیچ چیز مشترکی ندارند، گفته اند: با وجود این، به نظر می رسد در هر چهار نمونه، عمر ایمنی بدن نیز با از دست رفتن سریع پادتن ها کوتاه می گردد.

دانشمندان هلندی همچنین می گویند اگر کووید 19 مانند دیگر نمونه های بیماری ناشی از ویروس کرونا به صورت فصلی عمل کند، محتمل است همان شرایط از نظر کاهش پادتن و ایمنی بدن در خصوص این بیماری نیز به وجود آید.

در خصوص کووید 19، کاهش ایمنی بدن و احتمال ابتلای مجدد همان مسئله ای است که تا کنون مانع از کشف واکسن این بیماری شده است.

بعضی کشور ها قصد دارند برای پرهیز از آسیب های مالی کرونا به افرادی که از کووید 19 مصونیت یافته اند، گذرنامه مصونیت بدهند تا آن ها بتوانند آزادانه سفر نمایند، اما نتیجه این پژوهش جدید دانشمندان احتمالا باعث ایجاد تردید و بازنگری در این تصمیم دولت ها خواهد شد.

بعضی بر این باورند که با ابتلای طبیعی مردم به کرونا و فراگیر شدن کووید 19، نهایتا گونه ای مصونیت جمعی یا گله ای در برابر این بیماری ایجاد می گردد، اما دانشمندان با مطالعه جدید خود به نتیجه دیگری رسیده اند. آن ها می گویند: از آنجا که ایمنی محافظتی بدن در برابر ویروس کرونا 6 ماه پس از ابتلا به این ویروس از بین می رود، احتمال دستیابی به مصونیت جمعی در براب ابتلای طبیعی بسیار بعید به نظر می رسد.

بنا بر گزارش های علمی دانشگاه جان هاپکینز، در حال حاضر هیچ گونه درمان قطعی برای کرونا وجود ندارد. سازمان جهانی بهداشت می گوید در حال حاضر 10 نمونه واکسن پیشنهادی کرونا در مرحله آزمایش بالینی و 114 مورد دیگر در مرحله ارزیابی پیشابالینی قرار دارند.

منبع: فرارو

به "مصونیت از کرونا فقط شش ماه طول می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصونیت از کرونا فقط شش ماه طول می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید