ماجرای ویدئوی جنجالی نپذیرفتن بیمار بدحال در یک بیمارستان رشت ، واکنش مدیرکل درمان تامین اجتماعی گیلان

به گزارش همه جا طنز و خنده، ویدئویی در شبکه های مجازی منتشر شده که حکایت از سرفه های بیمار کرونایی مقابل درِ بیمارستان رسول اکرم رشت و پذیرش نشدن وی دارد. در حالی این ویدئو دست به دست می شود که پذیرش نکردن بیماران کرونایی در این بیمارستان تکذیب شده است.

ماجرای ویدئوی جنجالی نپذیرفتن بیمار بدحال در یک بیمارستان رشت ، واکنش مدیرکل درمان تامین اجتماعی گیلان

به گزارش همه جا طنز و خنده، ویدئویی در شبکه های مجازی منتشر شده که حکایت از سرفه های بیمار کرونایی مقابل درِ بیمارستان رسول اکرم رشت دارد. فیلم بردار این صحنه از نداشتن تخت خالی برای پذیرش این بیمار می گوید. این در حالی است که مدیرکل درمان تامین اجتماعی گیلان با رد پذیرش نکردن بیماران کرونایی در بیمارستان رسول اکرم رشت به همه جا طنز و خنده گفت: این بیمارستان در حال پذیرش بیماران است.

محمدحسین شهدی نژاد، مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان گیلان درباره فیلم منتشر شده با عنوان نداشتن تخت خالی برای پذیرش بیمار کرونایی در بیمارستان رسول اکرم رشت گفت: این بیمارستان و سایر بیمارستان های تامین اجتماعی در حال پذیرش بیماران هستند و در صورت تکمیل ظرفیت، بیماران با هماهنگی به سایر بیمارستان ها انتقال می یابند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت این بیمارستان با حدود 200 بیمار بستری تکمیل است، شرح داد: بررسی دوربین ها نشان داد که تصاویر ضبط شده مربوط به هفته گذشته و در مقابل درب فرعی مربوط به پارکینگ تردد کارکنان بیمارستان است که اساساً تردد بیمار و پذیرش در آن قسمت انجام نمی شود.

شهدی نژاد ادامه داد: بر اساس گزارش ماجرا و تصاویر که به مراجع مربوطه نیز ارائه شده است، این موضوع مربوط به هفته گذشته و روزهایی است که این بیمارستان تخت خالی برای پذیرش داشته و پذیرش بدون هیچ وقفه ای انجام می شد و تاریخ ضبط و انتشار فیلم چند روز فاصله دارد.

وی به اقدامات اجرا شده برای این فرد اشاره کرد و افزود: طبق تصاویر دوربین ها، پس از آنکه نگهبان درب متوجه این صحنه می شود بلافاصله با تماس نگهبان توسط پرسنل بیمارستان با برانکارد از همان محل به اورژانس منتقل می شود.

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان ادامه داد: فرد مذکور دچار مشکل بینایی بوده و با تصور استمرار فعالیت عادی این بیمارستان به قصد دریافت خدمات درمانگاهی به این بیمارستان مراجعه کرده بود.

وی با بیان این نکته که هر فرد درگیر با سرفه یا هر کدام از نشانه های جانبی بیماری کرونا الزاماً در رده مبتلا یا مشکوک به کرونا قرار ندارد، گفت: فرد دچار مشکل حاد تنفسی امکان دراز کشیدن روی سینه را ندارد.

شهدی نژاد ادامه داد: بر اساس گزارش بیمارستان، بلافاصله طبق فلوچارت ابلاغی، اقدامات لازم صورت گرفت و مشخص شد علی رغم شرایط سنی و سرفه بیمار دارای سایر علائم مشکوک به کرونا نیست و پس از اقدامات و مداوای بالینی و تجویز داروهای لازم، با نظر پزشکان جهت استراحت و خروج از محیط بیمارستان به عنوان مرکز قرنطینه، ترخیص شد.

وی با بیان این نکته که فردی که اقدام به ضبط و پخش این فیلم کرده است، همراه بیمار نبوده و خبرنگار یکی از خبرگزاری های استانی بوده که متعاقباً مدیران این رسانه رفتار غیرحرفه ای این فرد را تقبیح کردند؛ از فعالین رسانه ای درخواست کرد با اطلاع رسانی درست طبق توصیه های مراجع رسمی ضمن دعوت مردم به رعایت موارد پیشگیرانه، از اقداماتی که منجر به ایجاد اضطراب ابتلاء به کرونا در افراد می شود پرهیز نمایند.

شهدی نژاد افزود: کلیه پزشکان و کادر درمان و کارکنان بیمارستان ها در صف اول مبارزه با کرونا به صورت بی وقفه و شبانه روزی علی رغم همه سختی ها مشغول فعالیت ایثارگرانه هستند و طرح مطالب نادرست این چنین ممکن است موجب دلسردی و کاهش روحیه و آنان در راستای خدمت رسانی به هموطنانشان شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ماجرای ویدئوی جنجالی نپذیرفتن بیمار بدحال در یک بیمارستان رشت ، واکنش مدیرکل درمان تامین اجتماعی گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای ویدئوی جنجالی نپذیرفتن بیمار بدحال در یک بیمارستان رشت ، واکنش مدیرکل درمان تامین اجتماعی گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید