عتیقه جات هزاره اول در فومن کشف شد

به گزارش همه جا طنز و خنده، فرمانده انتظامی گیلان از کشف 13 قطعه شیئ تاریخی مربوط به هزاره اول قبل از میلاد مسیح در شهرستان فومن اطلاع داد.

عتیقه جات هزاره اول در فومن کشف شد

به گزارش از ،سردار عزیزالله ملکی، فرمانده انتظامی گیلان گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر وجود اشیای عتیقه در منزل فردی در شهرستان فومن، آنالیز موضوع در دستور کار پلیس نهاده شد.

او اضافه نمود: با تحقیقات نامحسوس و اقدامات اطلاعاتی اجرا شده، صحت موضوع برای پلیس محرز و پرونده قضائی در این رابطه تشکیل شد.

فرمانده انتظامی گیلان گفت: ماموران انتظامی با هماهنگی مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از این منزل، 13 قطعه شیئ عتیقه شامل یک عدد ظرف مفرغی، 4 عدد حلقه مفرغی، 2 عدد خنجر آهنی، یک حلقه فلزی، یک عدد مهره سفالی، 2 عدد لوله فلزی و 2 بدنه ظرف سفالی شکسته را کشف کردند.

سردار ملکی، با اشاره به دستگیری و معرفی متهم 49 ساله این پرونده به مرجع قضائی، اضافه نمود: کارشناسان میراث فرهنگی، قدمت این اشیا را مربوط به هزاره اول قبل از میلاد مسیح اعلام نموده اند.

فرمانده انتظامی استان گیلان در خاتمه با بیان اینکه قاچاق اشیای عتیقه و آثار باستانی، تاراج فرهنگ و تاریخ کشور به شمار می رود از مردم خواست، در صورت شناسایی افراد سودجو و قاچاقچیان عتیقه و هرگونه موارد مشابه، مراتب را به وسیله مرکز فوریت های 110 به پلیس اطلاع دهند.

م.ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عتیقه جات هزاره اول در فومن کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عتیقه جات هزاره اول در فومن کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید