خبرنگاران رییس پلیس راهور: مردم با رعایت بهداشت زمینه سفرهای بدون کرونا را فراهم نمایند

به گزارش همه جا طنز و خنده، سمنان-خبرنگاران- رییس پلیس راهور ناجا گفت: مردم فقط با رعایت مسایل بهداشتی و پرهیز از سفرهای غیرضروری، می توانند زمینه ساز سفرهای تابستانی بدون کرونا باشند.

خبرنگاران رییس پلیس راهور: مردم با رعایت بهداشت زمینه سفرهای بدون کرونا را فراهم نمایند

سردار سیدکمال هادیانفر عصر سه شنبه در سرانجام سفر به سمنان، به همه جا طنز و خنده افزود: عده ای در کشور اصل پرهیز از سفرهای غیرضروری را رعایت نمی نمایند و باعث گستردگی زنجیره شیوع کرونا می شوند.

وی ادامه داد: مردم مسایل بهداشتی را رعایت نمایند تا تابستان شرایط سفر بدون کرونا مهیا گردد، شهروندان تا جای ممکن به گونه ای رفتار نمایند تا شیوع کرونا به حداقل برسد.

وی با بیان اینکه آمارها نشاندهنده ابتلای 30 نفر به کرونا به ازای هر یکصدهزار نفر بعد از یک تا دوهفته از مسافرت است، افزود: در تعطیلات عید فطر نسبت به مدت مشابه سال گذشته فقط 14 درصد ترددها کاهش یافت.

هادیانفر افزود: بخش زیادی از شهروندان در این تعطیلات به مسافرت رفتند و به ویژه محورهای شمالی کشور اوج ترافیک سنگین را در مسیرهای رفت و برگشت داشت.

وی افزود: در روزهای سیزدهم تا شانزدهم خرداد که اوج ترددها در روز سیزدهم بود، 23 میلیون و 500 هزار تردد ثبت شد که عدد قابل توجهی بود و نسبت به تعطیلات مشابه سال قبل فقط کاهش 13 درصدی را نشان می دهد.

وی با اشاره به اجرای طرح کروکی و قبض الکترونیکی که دوره آزمایشی آن در تهران اجرا شد، گفت: برای اجرای کشوری طرح کروکی الکترونیکی نیازمند آماده سازی ابزارهای ویژه آن هستیم.

وی درباره استفاده از دست افزارهای الکترونیکی افزود: از نیمسال دوم 98 توزیع پنج هزار دست افزار در حوزه های شهری و جاده شروع شد و با توجه به قابلیت های این ابزار قبض های کاغذی دیگر توزیع نمی گردد.

رییس پلیس راهور ناجا به قابلیت های دست افزارهای جریمه اشاره و افزود : اطلاعات وارده از سوی ماموران در سامانه پلیس به صورت برخط ثبت و اطلاعات جریمه به صورت پیامکی برای فرد متخلف ارسال می گردد.

وی افزود: اطلاعات پایه در پیش فرض دست افزارهای جریمه وجود دارد و با واردکردن کدملی، اطلاعات کامل گواهینامه فرد و با واردکردن شماره پلاک وسیله نقلیه اطلاعات کامل آن در سامانه سپهر پلیس قرارمی گیرد.

وی با اشاره به نشست آخر خود با وزیر راه و شهرسازی، اعلام کرد: دوهزار دستگاه دوربین های نظارتی، سرعت سنج و ثبت تخلف در دستور کار جدید قراردارد که به 2 هزاردستگاه دوربین موجود در کشور افزوده گردد، و 250 دستگاهی که به تازگی نصب شده است کد اعمال قانون دریافت کرد.

رییس پلیس راهور ناجا قربانیان تصادفات جاده ای در سال 97 را 17 هزار و 183 نفر بیان کرد افزود : سه هزار نفر عامل جان باختن این تعداد افراد بودند که دوربین های نظارتی، ثبت سرعت و اعمال قانون با هوشمندسازی، سطح اصطکاک پلیس با مردم را کاهش می دهد.

وی به طرح اینترنتی شدن بعضی خدمات پلیس از نیمسال دوم 98 در کشور اشاره و افزود : شماره گذاری. صدور گواهینامه و ترخیص وسیله نقلیه بر بستر شبکه ملی اطلاعات قرار می گیرد.

وی ادامه داد: ارایه الکترونیکی خدمت شماره گذاری تا 10 روز آینده در تهران شروع می گردد تا 85 درصد مراجعات در این حوزه کاهش یابد و مردم بر بستر اینترنت از این خدمت بهره مند شوند.

رییس پلیس راهور ناجا اظهارامیدواری کرد تا با هماهنگی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و نهادهای مرتبط، شماره گذاری خودروهای نو نیز به همین شیوه انجام گردد.

وی تاکید نمود: با حمایت های دولت، نوسازی ناوگان پلیس از پارسال شروع شد، در بخش اول خودروهای سراتو برای کنترل نامحسوس، 60 درصد در پلیس راه و 40 درصد در هدایت و رانندگی وارد شد.

وی ادامه داد: یکهزار دستگاه سراتو خریداری شده است که 25 خرداد در قالب رزمایش گسترده توزیع می گردد که 270 دستگاه سهم استانها است و 800 دستگاه به عنوان توسعه به کشور اضافه می گردد.

رییس پلیس راهور ناجا امروز برای افتتاح طرح کشوری پهپاد نظارتی جاده ای و ملاقات با استاندار سمنان به این شهر سفر کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رییس پلیس راهور: مردم با رعایت بهداشت زمینه سفرهای بدون کرونا را فراهم نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس پلیس راهور: مردم با رعایت بهداشت زمینه سفرهای بدون کرونا را فراهم نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید