جمع آوری پل عابر پیاده خیابان زند شیراز

به گزارش همه جا طنز و خنده، خبرنگاران/فارس عملیات جمع آوری سازه پل عابر پیاده بولوار کریم خان زند، با هدف بهبود شرایط بصری نمادهای تاریخی شیراز در محدوده زندیه، در حالی شروع شد که به دلیل تعطیل بودن مترو، امکان عبور امن از عرض خیابان برای افراد پیاده وجود ندارد.

جمع آوری پل عابر پیاده خیابان زند شیراز

معاون حمل و نقل شهرداری شیراز، شنبه 24 آبان در حاشیه شروع عملیات جمع آوری پل عابر پیاده خیابان کریمخان زند شیراز گفت: بر اساس آنالیز های کارشناسی و به استناد مصوبه شورای ترافیک استان فارس و با هدف احیای چشم انداز محور زندیه و ثبت جهانی ارگ کریمخانی عملیات جمع آوری پل عابر پیاده بولوار زند شروع شده است.

به گزارش همه جا طنز و خنده به نقل از شهرداری شیراز، مجتبی زوربخش اضافه کرد: وجود گذرگاه عابر پیاده ایستگاه قطار شهری و امکان بهره برداری شهروندان به ویژه قابلیت دسترسی آسان تر افراد سالمند و کم توان به گالری مترو زند در تمامی ساعات شبانه روز را از دیگر دلایل جمع آوری پل عابر پیاده بولوار زند برشمرد.

معاون شهردار شیراز گفت: این پل پس از جمع آوری در بولوار ایمان جنوبی جا نمایی و نصب خواهد شد تا زمینه عبور ایمن رهگذران را فراهم کند.

زوربخش در رابطه با جمع آوری پل عابر پیاده ورودی پارک آزادی شیراز نیز گفت: دلیل جا به جایی این پل که به زودی اجرایی خواهد شد انجام عملیات عمرانی ایستگاه مترو میدان آزادی و احتیاج به حفظ ایمنی محدوده کارگاهی که در کنار دیواره ترانشه عمیق احداث این ایستگاه واقع شده است ما را بر آن داشت که بر اساس آنالیز های کارشناسی و با استناد به مصوبه شورای ترافیک استان نسبت به تعطیلی و بزودی جمع آوری این پل اقدام کنیم.

او اضافه کرد: در آینده ای نزدیک و با بهره برداری از ایستگاه مترو آزادی، امکان و قابلیت گذر زیر سطحی از گالری قطار شهری برای عبور ایمن از عرض خیابان برای شهروندان فراهم خواهد شد.

به گفته زوربخش، پل عابر پیاده میدان آزادی پس از جمع آوری در بولوار پرستار حد فاصل میدان احسان تا ورودی بولوار حسینی الهاشمی جانمایی و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به گزارش همه جا طنز و خنده، از حدود 2 ماه قبل، پل عابر پیاده خیابان زند به دلیل فراهم شدن مقدمات جمع آوری سازه، مسدود شده بود؛ این در حالیست که عبور از عرض خیابان زند، با توجه به قرار داشتن موانع فیزیکی از وسط خیابان ممکن نیست و طی یک ماه اخیر نیز کریدور مترو که امکان عبور بین عرض خیابان را فراهم می کرد، به دلیل تعطیل شدن قطار شهری برای پیشگیری از شیوع کرونا، مسدود است.

سرگردانی عابران پیاده که قصد عبور از عرض خیابان زند را دارند، در سنگین تر شدن ترافیک همیشگی این خیابان به عنوان یکی از اصلی ترین شریان های شهری در شیراز، اثرگذار بوده و بسیاری از شهروندان مجبور هستند مسافت زیادی را برای یافتن راستا عبور امن، در طول خیابان طی نمایند.

پل عابر پیاده زند، در نقطه تلاقی خیابان توحید (داریوش) و خیابان کریمخان زند و در مرکز تجاری و شلوغ این خیابان قرار داشت و از اولین پل های عابر پیاده مکانیزه در شیراز بود که در ماه های اخیر، هزینه ای صرف تعمیر و بازسازی سیستم مکانیزه و آسانسور آن شده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جمع آوری پل عابر پیاده خیابان زند شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری پل عابر پیاده خیابان زند شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید