تخلیه ناو هواپیمابر آمریکایی به دلیل شیوع کرونا

به گزارش همه جا طنز و خنده، در پی شیوع ویروس کرونا در یکی از ناوهای هواپیمابر آمریکا، شمار بالایی از خدمه این کشتی جنگی در جزیره گوام تخلیه شدند.

تخلیه ناو هواپیمابر آمریکایی به دلیل شیوع کرونا

به گزارش گروه بین الملل همه جا طنز و خنده، پس از نقدها فرمانده ناو هواپیمابر آمریکایی تئودور روزولت از بی توجهی واشنگتن به شیوع کرونا در این کشتی جنگی، تخلیه هزاران نیروی این ناو آغاز شد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، طبق گفته نیروی دریایی آمریکا از 4800 خدمه این ناو جنگی، 93 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

مقامات پنتاگون روز چهارشنبه گفتند در حال آماده کردن هتل هایی در جزیره گوام، محل پهلو دریافت این ناو هستند تا خدمه کشتی به آن ها منتقل شوند.

جان منونی فرمانده نیروهای دریایی آمریکا در منطقه ماریانا در جمع همه جا طنز و خنده گفت: برنامه ما این است که هر تعداد از خدمه را که توانستیم، تخلیه کنیم و می دانیم که باید تعدادی از خدمه برای انجام وظایف روزمره و گرداندن امورات این کشتی، در آن باقی بمانند.

ساعاتی بعد توماس مودلی وزیر نیروی دریایی آمریکا نیز در واشنگتن گفت تا کنون حدود 1000 خدمه از کشتی خارج شده اند و این تعداد در روزهای آینده به 2700 نفر می رسد و متعاقباً بیشتر نیز خواهد شد. اما باید حدود 1000 خدمه بر روی کشتی بمانند.

روز گذشته (سه شنبه) برت کروزیر فرمانده ناو تئودور روزولت با انتقاد از بی توجهی پنتاگون به شرایط شیوع کرونا در این کشتی جنگی گفته بود: شیوع بیماری ادامه دارد و در حال شتاب دریافت است. ما در جنگ نیستیم. لزومی ندارد ملوان ها بمیرند.

تا کنون بیش از 1400 نفر از کارکنان، پیمانکاران و وابستگان وزارت دفاع آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند که 771 نفر از آنان را نیروهای نظامی تشکیل می دهند.

ناو هواپیمابر تئودور روزولت از اوایل هفته در گوام پهلو گرفته است. علاوه بر این ناو هواپیمابر رونالد ریگان نیز به خاطر وجود شمار نامعلومی از مبتلایان به ویروس کرونا در میان خدمه، در ژاپن لنگر انداخته است.

خ

منبع: خبرگزاری فارس

به "تخلیه ناو هواپیمابر آمریکایی به دلیل شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلیه ناو هواپیمابر آمریکایی به دلیل شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید