اقدام کم سابقه آمریکا درباره تحریم های بانکی ایران

به گزارش همه جا طنز و خنده، دادستان های آمریکایی از قاضی دادگاه فدرال در منطقه منهتن نیویورک که مسئولیت رسیدگی به نقض تحریم های بانکی را بر عهده دارد خواسته اند به دلیل نبود مدرک کافی در اثبات اتهامات نقض تحریم های بانکی ایران توسط آقای علی صدر هاشمی نژاد 40 ساله، رسیدگی به این پرونده را متوقف کند.

اقدام کم سابقه آمریکا درباره تحریم های بانکی ایران

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، وی متهم شده بود با استفاده از نظام مالی آمریکا وجوهی به ارزش مجموع 115 میلیون دلار را بابت حق پیمانکاری شرکت های ساختمانی ایران در ونزوئلا به ایران منتقل کرده است.

پدر اقای صدر هاشمی شرکت استراتوس را تاسیس کرده که دارای فعالیت های خارجی زیادی است. علی صدرهاشمی پیشتر مدیرعامل یک بانک بین المللی در کشور مالت بوده است.

صدر که ساکن واشنگتن است، در پنج مورد از جمله تقلب بانکی و پولشویی توسط مقامات قضائی آمریکا متهم شده بود. با این حال وی در دفاع از خود گفته است که شرکت های جدید را با هدف توسعه کسب و کار پدرش در خارج از ایران بنا کرده است.

به گفته آنتونی سابینو، استاد حقوق در مدرسه کسب و کار دانشگاه سنت جانز، این اقدام کاملاً غیر معمول است. پیشتر و در سال 2008 رسیدگی به پرونده تد استیونز، سناتور سابق ایالت آلاسکا با درخواست دادستان ها متوقف شده بود. وی به هفت اتهام مربوط به جرایم مالی متهم شده بود. سابینو با بیان اینکه درک این که چه اتفاقی افتاده سخت است افزود: این مورد خیلی در دادگاه منطقه منهتن سابقه نداشته است.

منبع: فرارو

به "اقدام کم سابقه آمریکا درباره تحریم های بانکی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام کم سابقه آمریکا درباره تحریم های بانکی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید