ابتلا به کرونا در آمریکا به 25 میلیون تن رسید

به گزارش همه جا طنز و خنده، طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در 24 ساعت گذشته با ابتلای دست کم 175 هزار و 276 مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به مرز 25 میلیون نفر رسید.

ابتلا به کرونا در آمریکا به 25 میلیون تن رسید

به گزارش گروه بین الملل همه جا طنز و خنده، طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در 24 ساعت گذشته با مرگ دست کم سه هزار و 378 مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به 417 هزار و 382 نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می دهد در 24 ساعت گذشته، با ابتلای دست کم 175 هزار و 276 مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به 24 میلیون و 991 هزار و 122 نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می دهد، شمار مبتلایان به کرونا و شمار قربانیان این ویروس در آمریکا تاحدودی کاهش نسبی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی ورلد اُ میترز، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را 25 میلیون و 566 هزار و 789 نفر و مجموع قربانیان کووید-19 در این کشور را 427 هزار و 635 نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی کووید یو اس ای که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به 28 میلیون و 254 هزار و 768 نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به 507 هزار و 213 نفر می رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با سه میلیون و 145 هزار و 20 مورد ابتلا و 36 هزار و 806 مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم اکنون با دو میلیون و 242 هزار و 384 مورد ابتلا و 34 هزار و 720 مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-19 در آمریکا بود، هم اکنون با یک میلیون و 323 هزار و 312 مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار گرفته است.

نیویورک نیز با 42 هزار و 134 مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

اخیراً گزارشی منتشر شد مبنی بر آنکه آمار و ارقامی که از میزان تلفات ناشی از ویروس کرونا در آمریکا ارائه شده، نشان می دهد که در هر دقیقه، سه آمریکایی بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست می دهد.

بحران کرونا در بسیاری از شهر های آمریکا به قدری جدی شده است که حتی سردخانه ها اکثراً مملو از اجساد شده است.

روز گذشته (شنبه)، روزنامه انگلیسی گاردین گزارش کرد که بحران کرونا در لس آنجلس به حدی وخیم شده که صنعت کفن و دفن در آن فروپاشیده و سردخانه ها و مراکز تدفین مملو از اجساد است و خانواده ها به جای عزاداری برای عزیزانشان باید راهی برای به خاک سپردن آن ها پیدا کنند.

حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان ها و کلینیک ها در برخی از نقاط این کشور شده است.

دو شرکت آمریکایی فایزر و مُدرنا تأییدیه واکسن های ضد کرونایی خود را دریافت و میلیون ها دوز از آن ها را در سراسر ایالات متحده و کشور های دیگر از جمله انگلیس توزیع کرده اند.

با اینحال، بر اساس گزارش هایی که در سامانه فدرال گزارش عوارض جانبی واکسن در آمریکا ثبت شده، 55 نفر در این کشور بعد از دریافت یکی از واکسن های فایزر یا مدرنا جان باخته اند و صد ها نفر دچار عوارض بعضاً تهدیدکننده حیات شده اند.

در پی افزایش شیوع کرونا در ایالات متحده، روز گذشته (جمعه)، خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آمریکایی خبر داد که تست کرونای حدود 200 نفر از اعضای گارد ملی مسئول حفظ امنیت مراسم تحلیف ریاست جمهوری جو بایدن مثبت شده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم 98 میلیون و 701 هزار و 470 نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده اند و از آن میان دو میلیون و 120 هزار و 389 نفر نیز جان خود را از دست داده اند و دست کم 54 میلیون و 409 هزار و 446 نفر بهبود یافته اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با 10 میلیون و 655 هزار و 435 مورد ابتلا و 153 هزار و 376 مورد فوتی و برزیل با هشت میلیون و 816 هزار و 254 مورد ابتلا و 216 هزار و 475 مورد فوتی در رده های دوم و سوم کشور های جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-19 قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ابتلا به کرونا در آمریکا به 25 میلیون تن رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلا به کرونا در آمریکا به 25 میلیون تن رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید