کرونا و توقف سفرهای دریایی

به گزارش همه جا طنز و خنده، حسین عباس نژاد، معاون مدیرکل دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: در طول تعطیلات نوروزی سفرهای دریایی به دستور ستاد مقابله با کرونا تنها مختص بومی های منطقه بود و همه الزامات و پروتکل های بهداشتی از جمله غربالگری آن ها ضدعفونی شناور و سطوح تماس و دادن ماست و دیگر لوازم بهداشتی انجام شد.

کرونا و توقف سفرهای دریایی

وی اضافه کرد: بر اساس آخرین ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا اعمال ممنوعیت سفرهای دریایی تا 20 فروردین ماه تمدید شده و به نظر می رسد، همچنان ادامه داشته باشد.

معاون مدیرکل دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این که تنها حدود پنج درصد از سفرهای دریایی مختص بومی های هر منطقه است، ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی سفرهای دریایی را در هر بندری کنترل می نماید تا بر اساس ابلاغیه های ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه عمل گردد. همچنین در بعضی بنادر مانند بندر حقانی سامانه ای طراحی شده که ضرورت سفر را به صورت آنلاین احراز می نماید.

عباس نژاد گفت: تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا به ما اعلام کند، ممنوعیت سفرهای دریایی بین بنادر و جزایر داخلی ادامه خواهد داشت. ممنوعیت سفرهای دریایی بین المللی نیز بر اساس قوانین ملی و بین المللی و در راستا جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع شده است.

ایسنا

منبع: گردشبان

به "کرونا و توقف سفرهای دریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا و توقف سفرهای دریایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید