فکری: بدترین استقلال را تحویل گرفتم، آماده بازی با شهر خودرو می&zwnjشویم

به گزارش همه جا طنز و خنده، استراماچونی دو ماه زمان داشت و بازی و اردوهای تدارکاتی داشت و تازه در پنج هفته، امتیازاتش کمتر از ما بود.

فکری: بدترین استقلال را تحویل گرفتم، آماده بازی با شهر خودرو می&zwnjشویم

به گزارش گروه ورزشی همه جا طنز و خنده، محمود فکری درباره آخرین شرایط تیم فوتبال استقلال و مصدومان این تیم گفت: اسماعیلی با تیم تمرین می نماید. سیاوش یزدانی هم دیروز سر تمرین حاضر بود و کم کم کارش را آغاز می نماید. غفوری هم آمپول زده است و پنج روز باید استراحت کند. مهدی قائدی هم الان کار می نماید. مسعود ریگی هم همینطور. فقط شیخ دیاباته آسیب دیده است.

وی اضافه نمود: سال جاری بدترین استقلال را تحویل گرفتیم ولی بیشترین انتظار را از ما دارند! این تعادل وجود ندارد. انتظار از طرفداران این است که حمایت نمایند. این حمایت الان کم است. کسانی که خیلی منطقی هستند و فضاها را می شناسند در حال حمایت هستند. خیلی ها چون دوست دارند استقلال در بهترین شرایط باشد، احساسی می شوند. آنها استقلال را از تصویر تلویزیونی می بینند.

سرمربی استقلال یادآور شد: تیم سازی بین دو تیم خیلی مهم است و استراحت کافی هم اهمیت دارد. اماده سازی تیم 45 روز وقت می خواهد. مربیان خارجی دو ماه فرصت داشتند. الان ما را با خارجی ها مقایسه می نمایند. بحث اقتصادی به کنار آنها 30 میلیارد می گیرند و ما باید 2 میلیارد جریمه هم بدهیم! فرصت زمانی کافی را نداشتیم. شرایط روحی استقلال داغان بود که این تیم را گرفتیم. همه از شرایط تیم ناراحتند. شرایط روحی بازیکنان هم خیلی بد بود که ما این تیم را تحویل گرفتیم.

فکری گفت: تغییر مدیریت هم شکل گرفت. من از هیچکس نمی ترسم به جز خدا. با خدا هم خیلی رفیق هستم و او را دوست دارم. از هیچ بشری نمی ترسم. اگر مسئله ای باشد انتقاد می کنم ولی استقلالی که تحویل گرفتیم کلی مشکل داشته است. یک اتومبیل را حساب کنید که خیلی مشکل داشته و می خواهید آن را به یک مسابقه ببرید و همان روز اول انتظار دارند سرعت بگیرد و اول گردد.

وی درباره راهکارهایش توضیح داد: همه اینها زمان می خواهد. هفته دوم که باختیم تمام نقدها به سمت ما سرازیر شد. الان که امتیازات بدی نگرفته ایم. نمی گوییم خیلی خوب بوده ایم. نمی گویم ما هم راضی هستیم. ما سال ها در این تیم بازی نموده ایم و حدود 13 سال است مربیگری می کنم. این چیزها را متوجه می شویم ولی راه فرار از مسائل جیست. این را هم می دانیم. این استقلال احتیاج به صبر و زمان دارد.

سرمربی استقلال اضافه نمود: آدم هایی که بخواهند از فکرشان استفاده نمایند سرمربی استقلال نمی شوند. کسی که عاشق استقلال باشد سرمربی این تیم می گردد. از روز اول گفتم حتی حاضرم جریمه بدهم و بیایم. کیسه ای ندوخته ام. چندرغاز پول گرفته ام و باید 2 میلیارد جریمه هم بدهم.

فکری گفت: باید کم کم جلو برویم. بازیکنانی آسیب دیدند. خیلی از بازی ها ترکیبمان عوض می شد. الان بازیکنان دارند خوب همکاری می نمایند. ما با برنامه ریزی خوب جلو می رویم. شاید من نت را خاموش کنم و به فضای مجازی توجه نکنم ولی این فضا روی بازیکنان تاثیر می گذارد. باید روی تفکر بازیکنان و نحوه زندگی آنها هم کار و آن را درست کنم. اما زمان نداریم. بدون زمان از ما می خواهند کار سختی انجام بدهند. مطمئن باشید با تمام توان و تجربه کوشش می کنم تیم را بسازیم. خواهشم این است به ما زمان بدهید.

سرمربی استقلال درباره قوی نبودن کادر فنی اش در این تیم و مشکل آنالیزورها اظهار کرد: خیلی خوب است که تیم نیمه اول بد کار می نماید و نیمه دوم بهتر می گردد. این نشان می دهد شناخت خوبی پیدا می کنیم و ایرادها را برطرف می کنیم. حتی قبل از اینکه به استقلال بیایم می گفتند کادر فنی محمود فکری است ولی الان انتقاد می نمایند. مربیان و همکاران خوبی داریم. آنالیزورهایمان هم بد نیستند؛ خوب است. یک ایرادهایی می بینیم که به مرور زمان برطرف می کنیم. اگر احتیاج به مربی باشد اضافه می کنیم. اینها هجمه های غیر منصفانه است. این را درست کنیم فردا یک عکاس می رود روی آن ساختمان عکس می گیرد و می گوید چمن زمین تمرین استقلال زرد است! امکانات خوبی داریم ولی شیطنت ها علیه ما خیلی زیاد است. بعد از اتفاقاتی که در دوره مدیریت سابق باشگاه پیروزی رخ داد هجمه را به سمت استقلال فرستادند و استقلالی ها هم این خبر کذب را در آغوش گرفتند و آن هجمه هم باقی ماند. از استقلالی ها خواهش می کنم راحت فریب نخورند. از مسئولان استقلالی نظام می خواهم بیشتر یاری ما نمایند! کار ساده ای نیست. فکری و مدیریت استقلال به تنهایی نمی تواند این کار را انجام بدهد. همه باید یاری نمایند تیم را جمع کنیم. احتیاج مبرم داریم یاری بشویم. از طرف طرفداران، رسانه ها و مسئولان استقلالی. همه باید یاری نمایند به این مهم برسیم.

وی درباره مشکل استقلال در ده دقیقه پایانی گفت: آنها کارشناس نیستند. کسانی هستند که می خواهند مشکل درست نمایند. وقتی تیمی را 20 روز تحویل گرفته اید نباید با زمان استراماچونی مقایسه کنید. استراماچونی دو ماه زمان داشت و بازی و اردوهای تدارکاتی داشت و تازه در پنج هفته، امتیازاتش کمتر از ما بود. تیمی را تحویل گرفتیم که با تمام این مسائل مثل نداشتن استراحت بازیکن، فرصت کم آماده سازی و نداشتن زمان برای بدنسازی و کار تاکتیکی معین است که در 20 دقیقه آخر به مشکل می خورد. مطمئناً کار تاکتیکی تیم کامل نشده است. این به زمان احتیاج دارد. مسائل زیادی در تیم هست که باید دانه دانه حل کنیم وگرنه هرکسی دیگری جای فکری بود همین هشت امتیاز را در پنج بازی نمی گرفت. نباید به حرف بدخواهان توجه کنیم. کسانی که ادعای دوستی با ما دارند باید یاریمان نمایند. فکری را تنهای تنها گذاشته اند. چه در بحث درون تیم و چه در بحث حمایت از فکری در بدترین شرایط هستیم. باید با یاری هم این مشکل را حل کنیم. این صبوری می خواهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فکری: بدترین استقلال را تحویل گرفتم، آماده بازی با شهر خودرو می&zwnjشویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فکری: بدترین استقلال را تحویل گرفتم، آماده بازی با شهر خودرو می&zwnjشویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید