فهرست پیشنهادی سیامک گلشیری

به گزارش همه جا طنز و خنده ، نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که اردیبهشت ماه هرسال میزبان علاقه مندان به کتاب بود، سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد و بسیاری از دست اندرکاران این حوزه اعم از ناشران، نویسندگان، مترجمان و علاقه مندان را چشم براه گذاشت تااینکه بالاخره تصمیم به برگزاری آن به صورت مجازی در بهمن ماه سال جاری گرفته شد. براین اساس نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول بهمن ماه در وب سایت tehranbookfair.ir شروع به کار کرد و تا ششم بهمن ماه ادامه دارد.

فهرست پیشنهادی سیامک گلشیری

اما نکته حائز اهمیت، دست آوردهای ما از این نمایشگاه و انتخاب درست کتاب هایی است که می توانیم تهیه کنیم. به همین دلیل در پرونده پیشنهاد نویسندگان کودک و نوجوان برای نمایشگاه کتاب تهران به سراغ اهالی این حوزه رفتیم و از آنها خواستیم تا فهرست کتاب های پیشنهادی خود را به مخاطبان ایبنا ارائه دهند.

سیامک گلشیری معتقد است نمایشگاه مجازی کتاب تهران، هرچند که نمی تواند مثل نمایشگاه حضوری کتاب باشد اما هربرنامه ای که به فروش کتاب یاری کند، خوب است و اظهار امیدواری می نماید تا سال آینده شاهد برگزاری حضوری نمایشگاه کتاب تهران باشیم.

این نویسنده در ادامه فهرست پیشنهادی خود را اعلام می نماید و می گوید: از جمله کتاب هایی که می توانم برای خرید در نمایشگاه مجازی کتاب تهران به مخاطبان نوجوان پیشنهاد دهم عبارتند از:

مجموعه جادوگرها

مجموعه چهارجلدی از رولد دال با عنوان جادوگرها که با ترجمه محبوبه نجف خانی از سوی نشر افق راهی کتابفروشی ها شده است. عنوان های این مجموعه عبارتند از: غول عظیم مهربان، چارلی و آسانسور عظیم شیشه ای و چارلی و کارخانه شکلات سازی. این کتاب ها دارای تخیل فوق العاده ای هستند و نثر بسیار جذابی دارند که تاحدی مترجم توانسته این نثر را دربیاورد.

نشر افق این مجموعه چهارجلدی را با قیمت 124 هزار تومان منتشر نموده است.

رمان پینوکیو

رمان پینوکیو اثر نویسنده نام آشنای ایتالیایی کارلو کولودی است که در قرن نوزدهم نوشته شده و شخصیت اصلی این داستان، آدمکی چوبی است که دماغ چوبی اش مشخصه شاخص این شخصیت تخیلی است. نشر افق این کتاب را با ترجمه بهروز غریب پور منتشر نموده و ترجمه خوبی دارد. متن کتاب بطورکلی نسبت به فیلم ها و کارتون هایی که از آن ساخته شده متفاوت است و با یک اثر کاملا ادبی روبرو هستیم.

نشر افق، کتاب پینوکیو را با قیمت 180 هزار تومان منتشر نموده است.

کتاب گورستان

کتاب گورستان اثر نیل گی من که با ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی از سوی نشر افق منتشر شده است. این کتاب ماجرای پسری هجده ماهه را بیان می نماید که همه افراد خانواده او به قتل می رسند و او سر از قبرستانی متروک در می آورد و در میان ارواح گورستان عظیم می گردد و مهارت های عجیبی کسب می نماید. فضایی که نویسنده در این کتاب به تصویر کشیده و تاحدی هم طنزآمیز است، بسیار فوق العاده است. درواقع او توانسته این فضای گروتسک را به خوبی به مخاطب منتقل کند.

نشر افق کتاب گورستان را با قیمت 47 هزار تومان منتشر نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "فهرست پیشنهادی سیامک گلشیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست پیشنهادی سیامک گلشیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید