دستگیری باند حفاری در فراشبند فارس، مرگ 2 حفار در پی سقوط به چاه

به گزارش همه جا طنز و خنده، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس از دستگیری یک باند حفاری در شهرستان فراشبند اطلاع داد.

دستگیری باند حفاری در فراشبند فارس، مرگ 2 حفار در پی سقوط به چاه

بهگزارش همه جا طنز و خنده به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، سرهنگ محمدرضا بهمنی نژاد امروز 11 مردادماه 1399 اظهار کرد: با اعلام نیروی انتظامی فراشبند مبنی بر دستگیری شش حفار غیرمجاز حین حفاری در چاه گبری بلافاصله مسئول اداره این شهرستان به اتفاق نماینده دادستان و مأموران پلیس به محل موردنظر اعزام شدند.

او ادامه داد: حفاران اقدام به حفاری غیرمجاز درون چاه قدیمی برای تحصیل اموال تاریخی فرهنگی نموده بودند که برابر اعترافات متهمان، دو نفر از همدستان آن ها در حین حفاری به داخل چاه سقوط کردند، با پیگیری های اجرا شده و حضور مقامات انتظامی و قضایی در محل، گروه امداد و نجات به داخل چاه رفته و جنازه دو نفر حفار از درون چاه به بیرون انتقال داده شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس گفت: بر اساس موادی از فصل نهم قانون تعزیرات، هرگونه حفاری غیرمجاز و خریدوفروش اشیا و اموال فرهنگی تاریخی جرم محسوب شده و ضمن ضبط آن ها، مجازات حبس و جریمه نقدی در پی دارد.

منبع: میراث آریا

به "دستگیری باند حفاری در فراشبند فارس، مرگ 2 حفار در پی سقوط به چاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری باند حفاری در فراشبند فارس، مرگ 2 حفار در پی سقوط به چاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید