حناچی: شهرداری در تامین اعتبار مترو تنهاست

به گزارش همه جا طنز و خنده، خبرنگاران : شهردار تهران گفت: شهرداری در تامین اعتبار برای مترو تنهاست، این در حالی است که پروژه ای که روزانه با چهار میلیون مخاطب در تماس است نیازمند حمایت بیشتری است.

حناچی: شهرداری در تامین اعتبار مترو تنهاست

به گزارش همه جا طنز و خنده ، پیروز حناچی در مراسم ورود دستگاه حفار مکانیزه به ایستگاه میدان حضرت عبدالعظیم گفت: در کارهای مهندسی معمولا نقاط عطفی وجود دارد و همواره در یاد کسانی که در این پروژه ها هستند می ماند. اتصال دستگاه عظیم حفاری و رسیدن به جایگاه هایی که نقطه عطف تلقی می گردد از همین جنس است.

حناچی به خواسته های پیمانکار پروژه خط 6 و کمبود مالی اشاره کرد و گفت: با پیگیری اوراق مشارکت به خواسته های مالی پیمانکاران رسیدگی می کنیم و زیرساخت های مترو به خصوص در خطوط 6 و 7 فراهم شده و ادامه دارد. بیشترین مشکل واگن و تامین اعتبار است که شهرداری در این تامین اعتبار تنهاست.

وی ادامه داد: تعداد مسافران مترو و اتوبوس اکنون در ایام کرونا به 700 تا 800 هزار نفر کاهش پیدا کرده اما این شرایط به قبل باز می گردد و نیاز به حمایت دارد. برای پروژه ای که روزانه با چهار میلیون مخاطب رو برو است حمایت بیشتری نیاز داریم. اوراق مشارکت 98 رسیده است، اما مسائل اداری در تامین اجتماعی داریم که انتظار داریم مسائل هر چه زودتر حل گردد.

حناچی گفت: امروز بخش انتهایی خط 6 مترو اضافه می گردد و چهار ایستگاه به این خط اضافه خواهد شد . این پروژه از پروژه های پیچیده ای بود که از سفره چشمه علی عبور می کرد و نگرانی های زیادی وجود داشت که به تدبیر مهندسان کار انجام شد.

پیروز حناچی همچنین در حاشیه مراسم در جمع همه جا طنز و خنده گفت: امروز در ادامه توسعه یکی از مهمترین خطوط مترو تهران یعنی خط 6 هستیم که شرق تهران به را غرب وصل می کند.

او ادامه داد: حدود 4/5 کیلومتر راستا طی شده و 1200 متر باقی مانده است. با اتصال این تکه چهار ایستگاه جدید به خط 6مترو اضافه می گردد که با اتصالات کوچکی به راه آهن متصل می گردد.

وی گفت: سیبل مترو توسط متحصصان ایرانی در حال انجام است که کار مهمی است و این دستگاه روزانه 7 متر کار می کرده و الان به 14 متر در روز افزایش پیدا کرده و امیدواریم تا آخر امسال به پایان برسد.

همچنین شهردار تهران در مراسم بازدید و بهره برداری از پروژه کانال شماره یک عظیمراه آزادگان ضمن تبریک میلاد حضرت رسول (ص)، به اهمیت جمع آوری آب های سطحی با توجه به در پیش بودن فصل بارش اشاره کرد و گفت: جمع آوری آب های سطحی مقوله بسیار مهمی است و تهران باید در سیل های دوره ای 25 ساله و 50 ساله تهران آمادگی داشته باشد. اما فراتر از آن باید یک قدم جلوتر رفت و کاری کرد که آبهای سطحی که مایه حیات است برای گذران اوقات فراغت و بهبود زندگی مردم به شهر برگردد.

او افزود: من در زمان سیل سال 1340 که رودخانه های تهران طغیان کردند و آب تمام سطح شهر را گرفت، خردسال بودم و به یاد دارم که خیابان حبیب الله که رودخانه بود، طغیان کرد و خانه های اطراف را سیل برد و بعد از آن سیل بود که شبکه آب طراحی شد تا آب های سطحی به سه راستا هدایت شوند. اگر بتوان از آبهای سطحی در محدوده شهر استفاده کرد، می توان به طراوت شهر کمک کند. در برخی راستاها این کار را به راحتی می توان انجام داد. مثلا در راستا آب از اوین تا پارک مصاحبه می توان این کار را انجام داد.

شهردار تهران با اشاره به فعالیت های شرکت خاکریزآب گفت: فعالیت های این شرکت و پیمانکاران در حوزه جمع آوری آب های سطحی و هدایت آب از شهر به بیرون زحمات فراوانی است که تنها در مواقع خطر ارزش و اهمیت خود را نشان می دهد و باید قدردان این تلاش ها بود.

او در پایان گفت: لایحه سازمان آبهای سطحی را هم به شورای اسلامی شهر ارائه کرده ایم که امیدوارم به تصویب برسد چرا که احتمال سیل در نیمه اول سال بیشتر است.

منبع: اقتصادنیوز

به "حناچی: شهرداری در تامین اعتبار مترو تنهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: شهرداری در تامین اعتبار مترو تنهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید