توزیع 28 هزار حلقه لاستیک بین کامیونداران

به گزارش همه جا طنز و خنده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر از توزیع 28 هزار حلقه لاستیک با قیمت دولتی در بین کامیونهای حامل کالاهای اساسی این استان اطلاع داد و گفت: پرداخت بیمه بیکاری و تسهیلات یک تا دو میلیون تومانی با سه ماه تنفس از دیگر اقدامات حمایتی اجرا شده بوده است.

توزیع 28 هزار حلقه لاستیک بین کامیونداران

سید حمیدرضا علم در گفت وگو با همه جا طنز و خنده اظهار کرد: از اقدامات حمایتی اجرا شده برای رانندگان کامیون حامل کالاهای اساسی در اسفند ماه سال گذشته و فروردین ماه سال جاری، تمدید غیر حضوری کارت هوشمند رانندگان و توزیع هزار بسته بهداشتی در بین آنها شامل ماسک، ژل ضدعفونی کننده، دستکش و دستمال کاغذی بوده است.

وی اضافه کرد: پرداخت بیمه بیکاری برای این قشر زحمتکش و تسهیلات یک تا دو میلیون تومانی به صورت کارت خرید اعتباری از دیگر اقدامات حمایتی برای کامیونداران حامل کالاهای اساسی بوده که در این ایام اجرا شده است. البته تسهیلات دارای سه ماه تنفس و به صورت ارزان قیمت به آن ها ارائه شده و می گردد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر ادامه داد: در اسفندماه سال سال گذشته 707 هزار تن انواع کالاهای اساسی با بیش از 46 هزار و 700 دستگاه انواع کامیون از بنادر این استان حمل و به سراسر کشور منتقل شد که این میزان نسبت به اسفند ماه سال 1397 حدود 6 درصد رشد را نشان می دهد. همچنین میزان جابه جایی کالاهای اساسی در فروردین ماه سال جاری 420 هزار تن به وسیله 29 هزار دستگاه کامیون بوده که نسبت به فروردین سال گذشته با کاهش حدود 22 درصدی روبرو شده است.

به گفته علم، کالاهای اساسی شامل برنج گندم و نهاده های کشاورزی و دامی است و عمده محصولات کشاورزی نیز از جمله گوجه فرنگی، بادمجان و موز نیز در جابجایی دو ماه گذشته نقش پررنگی داشته و مواد اولیه سیمان و فرآورده های نفتی شامل بنزین و گازوئیل نیز توسط کامیونداران حمل شده است.

وی همچنین با اشاره به ارائه حواله لایستک تشویقی به صورت غیر حضوری و آنلاین به رانندگان حامل کالای اساسی در دو ماه گذشته، گفت: طی دو ماه گذشته 28 هزار حلقه لاستیک در بین کامیونداران حامل کالاهای اساسی توزیع شد و این سهمیه تشویقی به ازای پیمایش هر 5 هزار کیلومتر برای رانندگان کامیون در نظر گرفته شده است که میزان پیمایش دو دو ماه گذشته به یک سوم کاهش یافت تا از رانندگان حمایت بیشتری صورت گیرد. همچنین بر اساس گزارش های رسیده هیچ یک از رانندگان کامیون به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توزیع 28 هزار حلقه لاستیک بین کامیونداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع 28 هزار حلقه لاستیک بین کامیونداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید