ترامپ: اوپک درخواستی برای کاهش فراوری نفت آمریکا مطرح نکرده است

به گزارش همه جا طنز و خنده، خبرنگاران: درحالی که منابع رسمی و غیررسمی می گویند توافق اوپک پلاس منعقد نخواهد شد مگر اینکه آمریکا در این طرح مشارکت کند، ترامپ می گوید اوپک از من برای کاهش فراوری نفت آمریکا درخواست نکرده است.

ترامپ: اوپک درخواستی برای کاهش فراوری نفت آمریکا مطرح نکرده است

به گزارش همه جا طنز و خنده، درحالی که از گوشه و کنار و منابع مطلع و مقامات رسمی از جمله وزیر نفت عراق به گوش می رسد که توافق اوپک پلاس منعقد نخواهد شد مگر اینکه آمریکا در این طرح مشارکت کند، دونالد ترامپ گفته است اوپک از وی نخواسته که از فراورینمایندگان آمریکا بخواهد تا فراوری خود را در حمایت از افزایش قیمت نفت، کاهش دهند.

به نوشته رویترز، ترامپ گفت به هر حال، فراوری نفت آمریکا هم اکنون کاهش یافته است.

وی اضافه نمود: من فکر می کنم این اتفاق به صورت اتوماتیک در حال رخ دادن است اما هیچ کس هنوز از من چنین درخواستی نکرده است از این رو باید دید چه اتفاقی خواهد افتاد.

رویترز به نقل از سه منبع مطلع در اوپک نوشت فراورینمایندگان عظیم نفت در دنیا ازجمله عربستان و روسیه احتمالا تنها در صورتی با توافق کاهش فراوری موافقت می نمایند که آمریکا به آنها بپیوندد.

یکی از منابع گفت: بدون آمریکا، توافق صورت نمی گیرد.

تقاضا برای نفت تقریبا 30 درصد یا 30 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است؛ همزمان نیز عربستان و روسیه بازار را از عرضه بیشتر لبریز کردند.

چندین شرکت حفاری آمریکا قبلا فراوری خود را به علت کاهش قیمت نفت کاهش داده بودند.

منبع: اقتصادنیوز

به "ترامپ: اوپک درخواستی برای کاهش فراوری نفت آمریکا مطرح نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اوپک درخواستی برای کاهش فراوری نفت آمریکا مطرح نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید