استقلال در ضربات پنالتی بهتر عمل کرد، از نظر فنی تیمی برتر میدان نبود، اعتماد به مربیان جوان جواب داد

به گزارش همه جا طنز و خنده، کارشناس فوتبال کشورمان گفت: به نظرم تساوی برای هر دو تیم بهترین نتیجه بود چرا که گاهی استقلال تیم برتر بود و گاهی پرسپولیس.

استقلال در ضربات پنالتی بهتر عمل کرد، از نظر فنی تیمی برتر میدان نبود، اعتماد به مربیان جوان جواب داد

محسن بیاتی نیا در مصاحبه با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری همه جا طنز و خنده، درباره دربی استقلال و پرسپولیس گفت: اگر بخواهیم از لحاظ فنی این بازی را تحلیل کنیم به نظرم نتیجه مساوی برای هر دو تیم بهترین نتیجه بود. به این خاطر که گاهی پرسپولیس و گاهی استقلال عملکرد قابل قبولی داشتند، هر چقدر هم بازی به وقت سرانجامی کشیده می شد، به دلیل خستگی بازیکنان و استرس زیاد کادرفنی هر دو تیم، طبیعی بود که کیفیت مسابقه پایین بیاید و کار به وقت اضافه اول و دوم کشیده گردد.

وی گفت: در وقت اضافه هر دو تیم محتاط بازی کردند تا کار به پنالتی کشیده شد. از همین جا به بازیکنان استقلال تبریک می گویم که فینالیست شدند. همچنین پرسپولیسی ها هم بازی خوبی ارائه دادند. در ضربات پنالتی همواره شانس دخیل است. در لحظاتی از بازی تیم استقلال زیر فشار پرسپولیس بود و این تیم توانست به گل برسد؛ اما پرسپولیسی ها نتوانستند این موقعیت را حفظ نمایند و خیلی زود به عقب آمدند و توپ را در اختیار استقلالی ها قرار دادند به همین خاطر شاکله تیم را به هم ریخت و استقلال به گل رسید.

کارشناس فوتبال ایران خاطر نشان کرد: متاسفانه یکی از مسائل همیشگی تیم ها مسائل دفاعی است. در سانتر از جناحین مشکل وجود دارد و اگر بازیکنان ارتباط کلامی و آمادگی محیطی داشته باشند و سعی ننمایند فقط جهت توپ را نگاه نمایند می توانند عملکرد بهتری داشته باشند. به هر حال این بازی تمام شد و اشتباه هم بخشی از فوتبال است.

بیاتی نیا تأکید کرد: وقتی یک بازی به ضربات پنالتی می رسد، همه میدانند که شانس در این شرایط حرف اول را می زند و نمی توان تشخیص داد که کدام تیم برنده میدان خواهد بود. به هر حال تیمی که شانس و دقت بیشتری داشته باشد می تواند در ضربات پنالتی پیروز عمل کند که در این مسابقه استقلال در ضربات پنالتی عملکرد بهتری داشت و توانست این بازی را با رجحان به سرانجام برساند.

وی گفت: یکی از اتفاقات قابل قبول این بازی تقابل دو مربی جوان بود. من بارها گفتم که باید به مربیان جوان فرصت داد و شکیبا باشیم چرا که آنها با روحیه، تفکر مثبت و انگیزه بالایی که دارند می توانند در میدان خوب ظاهر شوند. اگر به نتیجه سال های گذشته دربی توجه می کردی در بیشتر مواقع نتیجه این ملاقات به تساوی بدون گل منجر می شد؛ اما در این بازی 4 گل رد و بدل شد و کیفیت مسابقه قابل قبول بود. به این خاطر که اختلاف سنی اعضای کادر فنی با بازیکنان کم است و آنها با انگیزه و شجاعت کامل به میدان می آیند. معمولا وقتی که سن بالاتر می رود افراد محتاط تر می شوند؛ اما حضور مربیان جوان شرایط را تغییر داد. من بارها گفتم همانطور که فوتبال ما احتیاج به پوست اندازی دارد، مربیان ما هم باید تغییر نمایند و مدیران باشگاه ها به نسل جدید مربیان جوان اعتماد نمایند.

بیاتی نیا تاکید نمود: شاید مربیان جوان چند سال نتیجه نگیرند و یا از قهرمانی دور باشند؛ اما اگر شکیبا باشیم و به آنها فرصت دهیم، قطعاً حرف برای گفتن دارند. فوتبال برای امروز نیست و باید سال های آینده این رشته را هم بسازیم.امیدوارم مدیران باشگاه ها بیشتر از گذشته به نسل مربیان جوان توجه ویژه ای داشته باشند.

4057/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "استقلال در ضربات پنالتی بهتر عمل کرد، از نظر فنی تیمی برتر میدان نبود، اعتماد به مربیان جوان جواب داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال در ضربات پنالتی بهتر عمل کرد، از نظر فنی تیمی برتر میدان نبود، اعتماد به مربیان جوان جواب داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید