آمریکا در حال تبدیل شدن به کانون سرایت کرونا

به گزارش همه جا طنز و خنده، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که 85 درصد مبتلایان به کرونا در 24 ساعت گذشته از اروپا و ایالات متحده آمریکا بودند.

آمریکا در حال تبدیل شدن به کانون سرایت کرونا

سازمان بهداشت جهانی در تازه ترین گزارش خود از فرایند شیوع بیماری کوید-19، پیش بینی کرد که تعداد فوتی ها بر اثر این بیماری افزایش بالایی داشته باشد. به نوشته الجزیره، این سازمان جهانی همچنین اعلام کرد که به علت شیوع سریع بیماری در آمریکا، این کشور می تواند به مرکز سرایت جهانی ویروس کرونا تبدیل شود و در 24 ساعت گذشته 85 درصد مبتلایان از اروپا و ایالات متحده آمریکا بوده اند.

در گزارش این سازمان در خصوص ایتالیا نیز آمده است: پس از ثبت موارد کم فوتی ها و مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا شاهد بارقه امید در این کشور هستیم.

تدرس آدهانوم قبرسیوس، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نیز روز گذشته در خصوص شیوع گسترده ویروس کرونا هشدار داد و در عین حال گفت که هنوز می توان با اقدامات اساسی فرایند شیوع را کند کرد.

به گفته وی 67 روز طول کشید تا تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 100 هزار مورد برسد؛ پس از آن در عرض 11 روز 100 هزار نفر دیگر مبتلا شدند و سپس در یک شیوع بسیار شدید، فقط در عرض چهار روز این ویروس 100 هزار نفر دیگر را مبتلا کرد.

تا بدین روز بیش از 350 هزار نفر در جهان به بیماری کوید-19 مبتلا شده و از این تعداد بیش از 15 هزار نفر نیز فوت کرده اند.

در ایتالیا که بیشترین آمار مبتلایان و فوتی ها را دارد، در تازه ترین گزارش 602 نفر فوت کرده اند که فرایند رو به کاهشی را از روز پنجشنبه گذشته تا کنون نشان می دهد؛ اما تعداد اجمالی فوت شده ها در این کشور به 6077 تن رسیده است.

در اسپانیا نیز 462 نفر به تعداد فوتی ها افزوده شده تا این کشور نیز 2182 مورد فوتی را ثبت کند. در فرانسه 186 نفر در 24 ساعت گذشته فوت کرده اند و تعداد کل فوت شده ها تا بدین لحظه 860 مورد است. اما در آمریکا نیز تا بدین روز 582 نفر فوت کرده و فرمانداران ایالت ها از دولت فدرال درخواست کمک کرده اند. ، فارس

منبع: ایران آنلاین

به "آمریکا در حال تبدیل شدن به کانون سرایت کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در حال تبدیل شدن به کانون سرایت کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید