400 روز تا المپیک توکیو

به گزارش همه جا طنز و خنده، چهارصد روز تا شروع المپیک توکیو زمان باقی مانده، اما هنوز هم درباره برگزاری این رویداد عظیم شک و شبهه وجود دارد.

400 روز تا المپیک توکیو

به گزارش خبرنگار ورزشی همه جا طنز و خنده، درست 400 روز دیگر بازی های المپیک توکیو 2020 شروع خواهد شد و این در حالی است که هنوز هم کشمکش های زیادی درخصوص برگزاری یا عدم برگزاری این رویداد وجود دارد.

شیوه ویروس کرونا در دنیا باعث تعویق یکساله این بازی ها شد و همین مسئله، آینده برگزاری این رویداد را با با ابهام روبرو نموده است.

دولت ژاپن تأکید می نماید که برگزاری المپیک 2020 که به دلیل شیوع ویروس کرونا به سال آینده میلادی موکول شده است، هیچ ارتباطی با کشف احتمالی واکسن این بیماری ندارد. سخنگوی هیئت وزیران ژاپن در این باره گفته است: موفقیت در فراوری واکسن ویروس کرونا شرطی برای برگزاری المپیک 2020 در تابستان سال آینده در توکیو نیست. تا جایی که من می دانم اعضای کمیته سازماندهی المپیک 2020 در ژاپن و کمیته بین المللی المپیک (IOC) کشف واکسن ویروس کرونا را شرط برگزاری این رقابت ها معین نکردند، البته نقش این واکسن در بازگرداندن زندگی عادی مردم دنیا بسیار اهمیت دارد.

در همین حال کاهش تعداد تماشاگران و شرکت کنندگان در المپیک 2020 در برنامه های اصلی ژاپن به عنوان میزبان رقابت ها واقع شده است. نماینده کمیته ساماندهی بازی ها در این باره عنوان نمود: ما سیاستی را با هدف ساده سازی قالب مسابقات،کاهش هزینه ها و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تصویب کردیم. برنامه ریزی ما به نحوی است که المپیک 2020 با تکیه بر 3 اصل اساسی فراهم کردن محیطی امن، کاهش هزینه های لازم برای درک بیشتر ساکنان توکیو و همچنین ساده سازی قالب رقابت ها با هدف اطمینان یافتن از از انجام مسابقات ایمن برگزار خواهد شد. البته کاهش تعداد تماشاگران و شرکت کنندگان در المپیک نیز برنامه ریزی شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "400 روز تا المپیک توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "400 روز تا المپیک توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید